کلان داده, آینده‌ی کسب و کار – اینفوگرافی

کلان داده big data آینده کسب و کار و تبلیغات

قبل از اینکه به آمار و ارقام بازار کلان داده(big data) بپردازیم, بهتر است یکبار تعریف آن‌را با هم مرور کنیم:

«به مجموعه داده‌های بسیار حجیم  که برای پیدا کردن الگوها, تشخیص رفتارهای انسانی, پیدا کردن ترندها و ... پردازش می‌شوند, کلان داده می‌گویند.»

مطمئناً هرروزی که می‌گذرد اسم کلان داده یا همان  big data را بیشتر می‌شنوید. کلان داده عملاً در صنعت تبلیغات و بازاریابی جای پای محکمی برای خودش پیدا کرده و کم‌کم دارد در صنایع دیگر هم به چیزی عادی تبدیل می‌شود.

به گفته‌ی IBM, روزانه 2.5 کوئینتیلیون (2.5 ضرب در ده به توان 18) بایت اطلاعات تولید می‌شود. هرساعتی هم که می‌گذرد به این عدد افزوده می‌شود و میزان اطلاعات تولیدی جهان بیشتر می‌شود.

«برای دانلود اینفوگرافی در اندازه‌ی بزرگ می‌توانید برروی تصویر ابتدای نوشته یا همین متن کلیک کنید.»

اندازه‌ی بازار کلان داده در دنیا به 150.8 میلیارد دلار رسیده است و پیش بینی می‌شود تا سال 2020 به 210 میلیارد دلار برسد.

این بازار در تمام جهان جدید است و خبر خوب این است که تقریباً هم زمان با بقیه‌ی دنیا, در گوشه و کنار شرکت‌ها, استارتاپ‌ها و افراد مختلفی در ایران هم کار را بر روی این موضوع شروع کرده اند.

اگر می‌خواهید فریلنسینگ‌را در بازاری رو به رشد و با رقابت کم دنبال کنید, حتماً از همین امروز کار در این زمینه‌را آغاز کنید.

5 چیز که یادگرفتنشان درآمد برنامه‌نویس‌هارا تا قرن آینده تضمین می‌کند  
5 چیز که یادگرفتنشان درآمد برنامه‌نویس‌هارا تا قرن آینده تضمین می‌کند اطلاعات بیشتری در مورد کلان داده, دلایل اهمیت و شیوه‌های کسب درآمد از آن نیاز داری؟
در این مقاله 5 چیزی که درآمد برنامه نویس هارا در قرن آینده تضمین می کنند معرفی شده اند, بازار فعلی آنها بررسی شده و نحوه ی کسب درآمد از آنها هم گفته شده. خواندن ←;

اینفوگرافی ها چند روز بعد از شبکه های اجتماعی در بلاگ قرار می گیرند. اگر دوست داری زودتر از دیگران آنها را ببینی کافی است که در شبکه های اجتماعی هم ما را دنبال کنی.

لینک حساب های ما هم در منوی سمت راست( که البته در تبلت ها و تلفن های همراه نمایش داده نمی شود) هست هم در آخر همین پست(برای افرادی که با موبایل و تبلت به دیدن سایت آمده اند).

در آخر صفحه هم لینک ها را قرار دادیم تا دسترسی به آنها برایت خیلی آسان باشد. اگر هم دوست داشتی می توانی با لینک های آخر همین صفحه این اینفوگرافی را در شبکه های مختلف به اشتراک بذاری. آن هم فقط با یک کلیک.

برچسب ها: 
موضوعات:  اینفوگرافی    

نوشته های مرتبط

نظرات

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)