راهنمای جامع فریلنسینگ برای کارمندان

راهنمای جامع فریلنسینگ برای کارمندان

زمان‌ با ارزش‌ترین داریی هرکسی است. حالا اگر این فرد کارمند باشد و وظیفه‌ی تامین هزینه‌ی خود و یا خانواده‌اش بر عهده‌ی او باشد, ارزش این زمان‌را بیشتر درک می‌کند و برای بالا بردن سطح رفاه خود و خانواده‌اش بیشتر می کوشد. اما همه‌ی کارمندان موفق به کسب درآمد پایدار و مطمئن در خارج از ساعات اداری نخواهند شد. ما در این مقاله قصد داریم به مشکلات کسب درآمد و راه حل آنها و نحوه‌ی کسب درآمد برای کارمندان بپردازیم.

مشکلات سرراه کسب درآمد در ساعات خارج از کار اداری برای کارمندان

بزرگترین مشکل زمان است. کارمندان اکثر ساعات روز را در محل کار اصلی خود مشغول فعالیت هستند و نمی‌‌توانند زمان زیادی را برای کار دوم اختصاص دهند. علاوه بر این, زمان بندی بسیاری از شغل‌های نیمه‌وقت نیز با زمانبندی کارمندان همخوانی ندارد.

مشکل دوم درآمد کم در این ساعات است. اکثر کارفرمایان به دلیل محدودیت‌های بالای کارمندان حاضر به پرداخت مبالغ کافی به آنان نیستند.

همچنین الزام به حاضر بودن در محل کار و تلف شدن زمان در اثر سفرهای طولانی و خسته کننده بین‌شهری بهره‌وری کارمندان را کاهش می‌دهد.

این مشکلات باعث می‌شوند کارمندان گزینه‌های کم و نامناسبی برای انتخاب داشته باشند. اینجاست که فریلنسینگ به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای حل این مشکلات مطرح می‌شود.

فریلنسینگ چگونه درآمد پایدار و مطلوبی‌را برای کارمندان فراهم می‌کند؟

فریلنسینگ مزایای زیادی برای کارمندان دارد. ما در اینجا به تشریح 4 تا از مهم‌ترین مزیت‌ها میپردازیم:

1-انعطاف زمانی بسیار زیاد

با کار کردن به عنوان یک فریلنسر, دیگر لازم نیست که نگران رسیدن به محل کار یا زمان‌بندی ساعات کاری باشید.

این شما هستید که برای خودتان تعیین می‌کنید چقدر از روز را برای کار دوم خود اختصاص دهید. مثلاً می‌توانید در یک روزکار نکنید و در ازای آن روزی دیگر که وقت بیشتری دارید, بیشتر کار کنید. تنها مسئله‌ای که باید به آن توجه کنید تاریخی است که به کارفرما به عنوان زمان تحویل پروژه اعلام کرده‌اید.

2-دورکاری

دورکاری را به جرأت می‌توان بزرگترین مزایای فریلنسینگ نامید. دیگر لازم نیست برای رسیدن به محل کارتان وقت و پول را هزینه کنید. این امر هم باعث می‌شود که در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید و هم باعث بالا رفتن بهره‌وریتان می شود.

این مزیت در کلانشهرها بیشتر نمود پیدا می‌کند و کارمندان بدون نگرانی برای رفت و آمد می توانند از خانه یا محل کار اصلی خود نیز به تکمیل پروژه بپردازد.

3-آزادی انتخاب پروژه‌ها

انتخاب آزادنه‌ی پروژه‌ها یکی دیگر از مزیت‌های فریلنسینگ به حساب می‌آید. شما می‌توانید با توجه به زمان آزادی که در طول روز دارید انتخاب کنید که چه پیشنهادی را قبول و چه پیشنهادی را رد کنید. این‌طوری هم به اموری مثل کار اصلی, تفریح و... آسیبی نمی‌رسد و هم درآمدتان افزایش می‌یابد.

شما می‌توانید توانایی های خود را هنگام انتخاب پیشنهاد‌ها لحاظ کنید تا کاری را که در آن تسلط کامل دارید را به نحو احسن انجام دهید.

4-افزایش میزان درآمد

همان طور که در مشکلات اشاره شد محدودیت زمان و مکان همیشه موانع بزرگی برای کارمندان بوده‌اند. فریلنسینگ با حذف کردن این محدودیت‌ها و آزادی در انتخاب نوع کار, به کارمندان اجازه می‌دهد که بیشترین درآمد ممکن‌را از باقی ساعات روز خود به دست آورند.

زمینه‌های کاری مناسب کارمندان برای فریلنسینگ

فریلنسرها در اکثر کارهایی که قابلیت دور‌کاری را دارند می‌توانند فعالیت داشته باشند. در این‌جا به تشریح تعدادی از این کارها می‌پردازیم:

1-طراحی وب

امروزه طراحی وب یکی از متداول‌ترین و درآمد‌زاترین کارهایی است که در حوزه فریلنسینگ انجام می‌شود. اکثر شرکت‌ها, افراد حقیقی و کسب و کارها برای ارتباط با مخاطبانشان به یک وبلاگ یا وبسایت احتیاج دارند.

شما می‌توانید با توجه به توانایی و زمان خود در بخش‌های مختلفی از طراحی قالب تا پیاده‌سازی کامل یک وبسایت فعالیت داشته باشید و درآمد مناسبی کسب کنید.

 برای فعالیت در این حوزه به مهارت‌های متنوعی از قبیل طراحی گرافیک, طراحی UI , زبان‌ها و فریمورک‌های سمت سرور , مفاهیم seo  و مفاهیم UX احتیاج دارید.

البته الزاما به همه ی این مهارت ها احتیاج ندارید و هرچه مهارت‌های بیشتری کسب کنید محدودیت کمتری برای انتخاب پروژه‌ها خواهید داشت و درآمد بیشتری می‌توانید کسب کنید.

2-طراحی گرافیک

نیاز بازار به طراحان گرافیک روز به روز بیشتر می شود. طراحان گرافیک می‌توانند در حوزه های مختلفی از قبیل: طراحی گرافیکی صفحات وب, طراحی لوگو, طراحی فونت, طراحی پوستر, طراحی شخصیت برای بازی‌ها و ... فعالیت کنند.

شما می‌توانید با تسلط بر یک یا چند مورد از حوزه‌های فوق درآمد بالایی کسب کنید. برای فعالیت در این حوزه باید مهارت‌هایی مانند کار با نرم‌افزارهای گرافیکی مانند photoshop و illustrator , مفاهیم کار با رنگ‌ها , اصول طراحی و ... داشته باشید. شما می‌توانید با انتخاب حوزه تخصصی خود مهارت‌های لازم را کسب کرده و به کسب درآمد بپردازید.

3-ساخت اپلیکیشن موبایل

امروزه با افزایش کاربران تلفن های همراه هوشمند, ساخت اپلیکیشن ها نیز افزایش یافته. بسیاری از کسب و کارها و ارگان‌ها برای ارتباط با مخاطبانشان به یک اپلیکیشن نیاز دارند که کاربر بتواند بهترین تعامل ممکن‌را با آن داشته باشد. از این رو طراحی و ساخت اپلیکیشن‌ها یکی از بهترین گزینه‌ها برای یک فریلنسر است.

شما می‌توانید انتخاب کنید که در زمینه‌ی ساخت اپلیکیشن‌های اندروید یا ios فعالیت کنید یا اینکه به سمت web application ها و hybrid application ها بروید . برای فعالیت, بسته به حوزه‌ی کاری باید مهارت‌هایی از قبیل java, swift, objective c, java script, UI, UX  و ... داشته باشید .

4-ترجمه

یکی از کارهایی که از گذشته تاکنون جامعه به آن نیاز داشته, ترجمه است.  شما کافی است به زبان فارسی و یک زبان دیگر تسلط خوبی داشته باشید تا بتوانید در این حوزه فعالیت کنید.

باید به این نکته توجه کرد که امروزه بیشتر نیاز به افرادی است که توانایی ترجمه متون, به خصوص متون تخصصی‌را دارند. از این رو شما باید بتوانید یک متن یا مقاله را کاملا یکپارچه و دقیق با رعایت قواعد زبان مبدا و مقصد ترجمه کنید.

نکته‌ی دیگر تحویل سروقت این قبیل پروژه‌هاست که اکثرا با فوریت بالایی به فریلنسرها سپرده می‌شوند.

5-تولید محتوا

امروزه تولید محتوا یکی از پربازده‌ترین شیوه‌های بازاریابی به حساب می‌آید. اکثر کسب و کارهای بزرگ از افرادی برای مدیریت و سیاست‌گذاری برای بخش تولید محتوای خود استفاده می‌کنند.

 نیاز کسب و کارها به این کار روزافزون است. از این رو شما اگر بخواهید وارد این حوزه شوید باید ابتدا حوزه‌ی کاری خود را مشخص کنید.

شما در بسترهای مختلفی همچون وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌توانید فعالیت کنید.

در تولید محتوا هم همانند هر کاری شما نیاز به مهارت‌های خاصی دارید.

شما باید بر قواعد نگارشی تسلط کافی داشته باشید. همچنین باید دانش کافی در زمینه‌ای که قصد تولید محتوا برای آن‌را دارید داشته باشید. علاوه بر این‌ها باید جامعه هدف را به درستی شناسایی کنید و از مناسب‌ترین شیوه‌ی نگارش برای آن‌ها استفاده کنید تا بتوانید بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشید.

6- بازاریابی

بدون شک امروزه بازاریابی درست و علمی از مهمترین نیازهای هر کسب و کاری به شمار می‌رود.

شما به مهارت بالایی در برقراری ارتباط و شناختن جامعه‌ی هدف و شناخت بستر مناسب برای برقراری ارتباط با جامعه هدف خود نیاز دارید. اگر بتوانید این مهارت‌ها را به دست آورید, می‌توانید به عنوان یک فریلنسر درآمد خوبی از این طریق به‌دست آورید.

مشکلات کار به عنوان فریلنسر برای کارمندان

مانند هر شغلی فریلنسینگ نیز معایب خود را دارد و گاه این معایب باعث می‌شوند که شخص کارمند از آن دلزده شود.

1-ناتوانی در تمام کردن پروژه در موعد مقرر

همانطور که در مزیت‌های فریلنسینگ گفتیم, شما خودتان می‌توانید با توجه به مهارت‌ها و زمانی که در اختیار دارید پروژه‌هارا انتخاب کنید. اما مسئله ای که باید به آن توجه کرد این است که همیشه اوضاع بر وفق مراد پیش نمی‌رود.

مانند هر فردی در زندگی فریلنسر هم ممکن است اتفاقاتی از قبل پیش‌بینی نشده بیفتد که باعث شود کار به تعویق بیافتد. همچنین به دلیل تنهایی کارکردن نمی‌توان کار را با کمک دیگران پیش برد.

حتی ممکن است در هنگام پیاده سازی به اشکالی بر بخورید که حل کردن آن زمان زیادی را می‌گیرد یا برای حل آن به مهارت خاصی لازم باشد که هنگام دریافت پروژه به آن فکر نکرده بودید.

از این رو می‌توان بررسی پروژه‌های قبلی و ارتباط با کسانی که پروژه‌های مشابه را انجام داده اند را به عنوان راه حل‌های خوبی برای این مسئله ذکرکرد.

2-کمبود مهارت

به عنوان یک کارمند, فریلنسینگ شغل دوم شما حساب می‌شود, از این رو زمان کمتری برای این کار اختصاص می‌دهید. پس طبیعتاً زمان کمتری برای بدست آوردن مهارت‌های جدید خواهید داشت. اما برای کارفرما تنها چیزی که مهم است این است که پروژه‌اش در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه‌ی ممکن انجام شود.

3-ناتوانی در پیداکردن مشتری

ناتوانی در پیدا کردن مشتری مشکلی است که از کمبود مهارت‌های فنی و بازاریابی و تنهایی کارکردن به وجود می‌آید. مسئله‌ای که وجود دارد این است که تعداد پروژه‌هایی که با زمان و مهارت شما تناسب داشته باشد کم و تعداد کسانی که شرایط مشابه شما را داشته باشند زیاد است.

این یعنی شانس کمتری برای دریافت پروژه‌هایی که متناسب با شرایط شما است دارید و مجبورید مبلغ کمتری به کارفرما پیشنهاد دهید تا او را راضی کنید پروژه را به شما بسپرد.

متأسفانه باز هم مثل مشکل قبلی هیچ راه‌حلی برای این مشکل وجود ندارد.(البته لازم نیست نگران باشید, ما براتون خبرهای خوبی داریم!)

4-عدم دریافت پول

این مشکلی بسیار رایج است. بارها شده که کارفرما بابت دریافت پروژه یا پولی پرداخت نکرده و یا کمتر از میزان توافق شده پرداخت کرده.

علاوه بر این چهار مشکل, شما با مشکلات رایج فریلنسینگ هم روبه‌رو خواهید شد. در اینجا می‌توانید 10 مشکل اساسی فریلنسرهای ایرانی‌را بخوانید. (خواندن قسمت اول – خواندن قسمت دوم)

راه حل نهایی مشکلات فریلنسینگ و نحوه‌ی کسب درآمد مطمئن و پایدار

امروزه پلتفرم‌های داخلی و خارجی بسیار زیادی در حوزه فریلنسینگ فعالیت می کنند ولی هیچکدام از آنها تمامی مشکلات فوق‌را نمی‌توانند رفع کنند.

خبر خوب این است که ما روی پلتفرمی کار می‌کنیم که نه تنها تمام مشکلات‌را برای شما رفع می‌کند, بلکه بالاترین درآمد نسبت به زمان‌را برایتان به ارمغان می‌آورد.

شما با هر سطح توانایی, هرمیزان زمان آزاد و بدون دغدغه برای پیدا کردن و راضی کردن کارفرما برای گرفتن پروژه می‌توانید به عنوان فریلنسر فعالیت کنید و کسب درآمد کنید.

سیستم ما خیلی زود و تا همین چند ماه آینده شروع به کار می‌کند. برای اطلاعات بیشتر و پیش ثبت نام می‌توانید همین الان به این صفحه مراجعه کنید.

با مشکلات برونسپاری و فریلنسینگ برای همیشه خداحافظی کن

اگر فریلنسری با پیش ثبت نام 7 تا 20 درصد درآمد بیشتر, و اگر کارفرمایی 5 تا 10 درصد تخفیف بیشتر بگیر.
برچسب ها: 
موضوعات:  مقاله    

نوشته های مرتبط

نظرات

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)